Ana içeriğe atla

Erasmus+ Hareketliliği Hk.

Sevgili öğrencilerimiz,

Erasmus+ programı kapsamında hareketlilikten faydalanmaya hak kazanan öğrencilerimizin üniversite tercihlerinin alınacağı Erasmus+ Programı 2023-2024 Dönemi Yerleştirme Toplantısı 28 Mart 2023 Salı Günü saat 17:00-19:00 arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Toplantı linki aşağıda verilmiştir. 

Toplantıda ses ve görüntü kaydı alınacak olup, öğrencilerimizin üniversite tercihleri sözlü olarak alınacağından toplantıya kamera ve mikrofon desteğiyle katılmak zorunludur

Hak kazanan öğrencilerimiz, ikili anlaşmamızın bulunduğu üniversiteler arasından tercih yapabileceklerdir. Tercihlerin alınmasında aday öğrencilerimizin puan sıralaması esas alınacaktır. Yani en yüksek puana sahip öğrencimiz istediği üniversiteyi tercih edebilecek; puan sıralamasında bir sonraki öğrenciye geçilecektir. Üniversitelerin bölümümüze ayırdığı kontenjanlar ikili anlaşmalarda gösterilmekte olup, kontenjan kısıtlamalarından ötürü öğrencilerimizin en az iki üniversite tercihi ile toplantıya katılmaları önem arz etmektedir. 

Akademik takvimdeki sıkışıklık nedeniyle yerleştirme toplantısı sadece ve sadece belirtilen tarihte yapılacak olup toplantının tekrarı söz konusu olmayacaktır. Bu sebeple, hareketlilikten faydalanmak isteyen, hak kazanmış olan öğrencilerimizin toplantıya katılmaları ve üniversite tercihlerini yapmaları zorunludur. Toplantı sonrasında ek yerleştirme uygulaması yoktur. Toplantıya katılmayan öğrencilerimiz feragat etmiş sayılacaklardır. 

Önceki dönemlerde hareketlilikten faydalanmış olan öğrenciler de toplantıya davet edilmiş olup toplantının ilk yarısında üniversite tercihleri ve akademik süreç hakkında bilgi verilecek ve hareketlilikten faydalanmış olan öğrencilerin tecrübeleri sorulacak; sonra yerleştirme işlemine geçilecektir. 

TOPLANTI LİNKİ: http://online.yildiz.edu.tr/JoinMeeting?organizationid=646bebbc-56ee-42fb-84b7-9ca8d19339bf&meetingid=97defa00-ecf2-4741-a7b6-68063421bb4e